Що робити, якщо не прийняли Дію?

Час:

3 хвилини

Нам дуже прикро, що у вас не прийняли Дію. Ми готові допомогти вам виправити це undefined напишіть нашій службі підтримки.

Для цього вам потрібно вказати:

 1. Назву організації, де не прийняли е-паспорт.
 2. Місцезнаходження організації або відділення.
 3. Дату та орієнтовний час ситуації.
 4. Обставини, за яких вам відмовили.
 5. Імundefinedя співробітника який відмовився прийняти Дію.

Якщо ситуація є винятком і ви дійсно не можете використовувати е-паспорт, то служба підтримки вас про це повідомить.

Перелік винятків:

 1. Перетин державного кордону України, крім випадків необхідності підтвердження особи громадянина України під час вundefinedїзду в Україну;
 2. Вundefinedїзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд із неї;
 3. Вundefinedїзд, перебування, проживання або пересування в межах прикордонної смуги, вихід у територіальне море та внутрішні води України.

Законодавчі норми, на які ви можете посилатись для захисту своїх прав:

 1. Право громадян України використовувати е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон передбачено Законом України undefinedПро Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статусundefined (Закон про ЄДДР).
 2. Так, згідно зі статтею 14-1 Закону е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон предundefinedявляються особою замість та без додаткового предundefinedявлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, документів (відомостей, даних) про реєстраційний номер облікової картки платника податків, про місце проживання.
 3. Відмова органу державної влади або органу місцевого самоврядування в наданні адміністративної послуги через використання заявником е-паспорта/е-паспорта для виїзду за кордон з 23.08.2021 є порушенням Закону України. Посадові особи можуть бути притягнуті до дисциплінарної, цивільної та адміністративної відповідальності.
 4. Зокрема, адміністративна відповідальність передбачена ст. 166-27 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція за таке правопорушення передбачає накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-6800 грн).

Не знайшли відповідь?

Напишіть у підтримку Дії

 • facebook
 • telegram
 • whatsApp