Що робити, якщо не прийняли Дію?

Час:

3 хвилини

Документи в Дії мають таку саму юридичну силу, як і їх фізичні аналоги, тож Дію мають прийняти. Якщо Дію не прийняли, напишіть нашій службі підтримки.

Для цього вам потрібно вказати:

  1. Ваші прізвище, імundefinedя та по батькові.
  2. Номер мобільного телефону для зворотного звundefinedязку.
  3. Документ, який не прийняли.
  4. Область та адресу установи.
  5. Посаду та/або імundefinedя співробітника, який відмовив приймати е-документ.
  6. Детальний опис випадку, який повинен містити інформацію про:
    undefined назву послуги, яку намагалися оформити,
    undefined дату та орієнтовний час ситуації,
    undefined чому відмовили та як аргументували відмову.

Якщо ситуація є винятком і ви дійсно не можете використовувати е-паспорт, то служба підтримки вас про це повідомить.

Перелік винятків:

  1. Перетин державного кордону України, крім випадків необхідності підтвердження особи громадянина України під час вundefinedїзду в Україну.
  2. Вundefinedїзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд із неї.
  3. Вundefinedїзд, перебування, проживання або пересування в межах прикордонної смуги, вихід у територіальне море та внутрішні води України.

Законодавчі норми, на які ви можете посилатись для захисту своїх прав:

  1. Право громадян України використовувати е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон передбачено Законом України undefinedПро Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статусundefined (Закон про ЄДДР).
  2. Так, згідно зі статтею 14-1 Закону е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон предundefinedявляються особою замість та без додаткового предundefinedявлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, документів (відомостей, даних) про реєстраційний номер облікової картки платника податків, про місце проживання.
  3. Відмова органу державної влади або органу місцевого самоврядування в наданні адміністративної послуги через використання заявником е-паспорта/е-паспорта для виїзду за кордон з 23.08.2021 є порушенням Закону України. Посадові особи можуть бути притягнуті до дисциплінарної, цивільної та адміністративної відповідальності.
  4. Зокрема, адміністративна відповідальність передбачена ст. 166undefined27 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція за таке правопорушення передбачає накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400undefined6800 грн).

Не знайшли відповідь?

Напишіть у підтримку Дії

  • facebook
  • telegram
  • whatsApp